Piatimi horskými priechodmi do Poľska

by Ladislav Barák

Možno si postrehol na našej stránke najbližší bod programu – Taliansko. Aj my sme sa tešili, ako ti budeme opisovať Passo dello Stelvio a krásu ďalších štyroch krajín. Nuž, plány sa menia a museli sme si vymyslieť náhradný program. Trvalo nám to asi 5 minút :D. Ide sa do Poľska a cestou prejdeme cez 5 horských priechodov. Pred cestou na Balkán (o ktorej ti určite prinesieme článok) sa predsa treba rozjazdiť. Nižšie sa dočítaš o našom programe a koľko taký výlet stojí.

Mapa výletu

Rozpočet

  1. Strava                                           42 €
  2. Atrakcie                                       68 €
  3. Náklady na benzín                    54 €
  4. Ubytovanie                                 36 €

SPOLU JE TO                                          200 € pre 2 osoby

Program:

      1.deň

Náš výlet sme začali v Nitre. Najskôr sme prešli cez Kremnické bane. Prvou zastávkou bol geografický stred Európy. Odtiaľ sme pokračovali cez Šturec a Donovaly smer Ružomberok. Celú cestu od Kremnických baní až po Ružomberok nám pršalo, preto sme kompletne mokrí zamierili do prírodných termálnych kúpeľov Kalameny.

Slováka tu stretneš iba výnimočne, je to jedno z obľúbených turistických miest našich bratov (najčastejšie opakujúce sa slová tu boli báječné a levné).

Štvrtý z horských priechodov bol horský priechod Huty (možno ho poznáš pod názvom Holica). Prespali sme na konci sveta v dedinke Malé Borové, ktorá má len 72 obyvateľov. Predpokladám, že o tejto dedinke si nepočul. V nej sa cesta končí. Ak máš rád pokoj, nádherné výhľady a miesta, kde máš pocit, že čas neplynie, toto je to správne miesto.

2.deň

Ráno sme sa cez hmlu v údolí vrátili na horský priechod Huty a pokračovali do Zatoru, kde sa nachádzal hlavný bod našej cesty – zábavný park Energylandia.

Ak však netúžiš po jazde na najrýchlejšom kolotoči zábavného parku grcať do smetného koša podobne ako mladá slečna, tak navrhujeme náhradný program.

Hneď vedľa Zatoru sa nachádza Osvienčim, ktorý ti bližšie opisovať nemusím. Vstup do zábavného parku stojí 109 PLN (25 €). Vstup do Osvienčimu je bezplatný, avšak pokiaľ sa rozhodneš ísť so sprievodcom, tak cena je okolo 45 PLN (10 €). Na záver dňa sme sa ubytovali v 3* hoteli Badura  v rodisku Jána Pavla II vo Wadowiciach. Vďaka zľave, ktorú momentálne ponúka booking.com nás ubytovanie s raňajkami vyšlo iba 36 €.

Viac o zľave na ubytovanie cez Booking.com:

Ako som už spomínal vyššie momentálne prebieha zľava 10% z ceny ubytovania. Zľavu môžeš využiť na ubytovanie hocikde na svete. Snaž sa to rýchlo využiť, nakoľko nevieme, koľko akcia ešte potrvá!

Zľavu dostaneš jednoducho po kliknutí na tento link: https://www.booking.com/s/34_6/73457b6f

Zľavu na ubytovanie cez Booking.com už nie je možné využiť – odporúčací program bol ukončený k 15.10.2019
Ak sa v budúcnosti vyskytnú nové zľavnené kupóny určite ich tu nájdeš.

      3.deň

Ďalší deň sme zamierili do aquaparku Goracy Potok, ktorý sa nachádza medzi Novym Targom a Zakopanym. Ľudí tu bolo požehnane, preto sa sem oplatí ísť skôr ráno. Cena na 2,5 hodiny je pre dospelú osobu 45 PLN (10 €) a pre študenta 35 PLN ( 8 €). Pokračovali sme  popod Vysoké Tatry (Cesta Slobody), stretli Kisku na benzínke, dali halušky, prešli Čertovicou – piaty z horských priechodov. Posledný horských priechod, ktorý nás čakal bol opäť Šturec.

Počas 3 dňového výletu sme najazdili 900 km a na osobu nás to vyšlo 100 €.

Pokiaľ ťa zaujímajú naše výlety na motorkách a nechceš aby ti unikol nový článok, poprípade máš nejaké otázky ohľadom cesty alebo by si sa chcel s ostatnými podeliť o tip na moto výlet neváhaj sa pridať do našej motorkárskej skupiny na FB (motorkárska skupina, ktorá sa venuje len tipom na moto výlety):

Moto výlety – Pobaľ sa ideme.sk – rady a tipy

Facebook Comments

Ďaľšie vychytávky