Na motorke po východnej Európe (4100 km, 10 dní, 7 krajín vrátane Podnesterska, 287 € na osobu)

by Ladislav Barák

Po minuloročnom Balkán tripe sme sa opäť rozhodli navštíviť Balkán, tentokrát ale jeho východnú časť Rumunsko a Bulharsko (ak si náhodou nečítal minuloročný článok nájdeš ho TU). Následne sme sa presunuli do východnej časti Európy (Moldavsko vrátane Podnesterska a Ukrajiny). Prvé dva dni sme cez Maďarsko a Rumunsko cestovali sami, až sme na tretí deň dorazili do najobľúbenejšieho bulharského letoviska – „Slnečné pobrežie“. Tu sme sa stretli s ostatnými motorkármi, ktorí tu dovolenkovali celý týždeň pred nami. Večer sme niečo popili, rozobrali trasu a ráno sme mohli pokračovať smer východná Európa. O tom, ako to celé dopadlo sa dočítaš nižšie v druhej časti článku. V prvej časti začneme radami ako takýto výlet naplánovať a na čo určite nemôžeš zabudnúť.

Na úvod si určite nenechaj ujsť video z tohto výletu:

Ubytovanie

Ubytovanie vo východnej časti Balkánu a Európy je super mega lacné! Popis možností ubytovania, ktoré môžeš využiť:

1.BOOKING.COM – Na ubytovanie sme vo väčšine prípadov využívali práve túto formu ubytovania. Čo sa týka cien, tie sa pohybovali od 5 € max do 9 € na osobu, až na jednu výnimku (známe Bulharské letovisko – Slnečné pobrežie – tu sú ceny o niečo vyššie a hlavne ak chceš bývať v blízkosti pláže – 3 * hotel s raňajkami a bazénom ťa vyjde od 15 € do 25 € na osobu).

Ubytovanie sme vždy zajednávali v deň príjazdu do ubytovania – počas obednej prestávky (vždy tak 4-5 hodín pred príjazdom na miesto).

Cenu ubytovania sme mali nižšiu aj vďaka akcii, ktorá ešte stále prebieha a tou je zľava 10% z ceny ubytovania. Zľavu môžeš využiť na ubytovanie hocikde na svete. Snaž sa to rýchlo využiť nakoľko nevieme, koľko akcia ešte potrvá! Zľavu dostaneš jednoducho po kliknutí na tento link: https://www.booking.com/s/34_6/73457b6f

Zľavu na ubytovanie cez Booking.com už nie je možné využiť – odporúčací program bol ukončený k 15.10.2019
Ak sa v budúcnosti vyskytnú nové zľavnené kupóny určite ich tu nájdeš.
accomodation 1. day - Transalpina

Prvá noc v chatke pod Transalpinou

accommodation 7. night

Ubytovanie v mestečku Kosiv

2. Ubytovanie u domácich – Vo veľa dedinkách, hlavne v Rumunsku, Bulharsku a na Ukrajine sme sa stretali s práve touto formou ubytovania, avšak nevyskúšali sme ju ani raz. V mnohých blogoch ľudia opisovali svoje pozitívne skúsenosti (ceny sú nižšie ako cez stránku Booking.com). Túto možnosť ti odporúčam riešiť, len keď budeš mať dostatok času.

3. Camping – Tento rok sme sa opäť nepoučili a trepali sme so sebou celé kempové vybavenie. A určite sa neoplatí rozkladať stan a vyberať celé kempové vybavenie pri cenách, ktoré tu prevládajú. A hlavne ešte ako bonus spoznáš miestnu kultúru a ľudí. My sme počas tohto výletu kempovali len raz aj to iba na Slovensku pod Tatrami.

Stravovanie

Ak budeš cestovať do východnej Európy nemá zmysel baliť konzervy alebo čokoľvek iné zo Slovenska. Strava je mega lacná!

Ešte malý dodatok k stravovaniu: Najhoršie na stravovaní na Ukrajine je, že pokiaľ neovládaš azbuku,  nevieš čo si objednať – jedálne lístky na Ukrajine sú len v azbuke (vo veľkých mestách ako Odesa alebo Kyjev sú aj v Angličtine)

Raňajky:

Raňajky sme mali buď v cene ubytovania, alebo sme si za ne priplatili (na Ukrajine 1,5 € na osobu). Druhá alternatíva bola, že vždy večer sme si nakúpili nejaké ovocie u domácich, keď sme vedeli, že nebudeme mať raňajky v cene.

breakfast Kosiv

raňajky v mestečku Kosiv

Obedy:

Každý deň sme mali obed v reštaurácii. Ceny sa líšia podľa krajín aj podľa častí krajiny, napr. v Bulharsku boli nízke ceny vo vnútrozemí a zas vysoké pri mori na promenáde.

Ceny sa pohybovali od 0,80 € za pirohy na Ukrajine až po 9 € za domáce ryby na Slnečnom pobreží v Bulharsku (priemer okolo 5 € za obed).

Večere:

Vo väčšine prípadov sme skoro každý večer jedli v miestnych reštauráciach (v priemere 6 € na osobu aj s 2-3 pivkami). Ak sme nestíhali, tak sme sa zastavili v potravinách a nakúpili niečo na večeru. Ceny v obchodoch sú v Bulharsku a Rumunsku o niečo nižšie ako u nás. Na Ukrajine to je úplne mega lacné – plná igelitka jedla a piva iba 5 €.

Pivo a alkohol

Oproti západnej časti Balkánu je na východe povolená tolerancia iba v jednej krajine.

Na alkohol si treba dávať pozor hlavne na Ukrajine!!! Je dosť pravdepodobné, že ťa ukrajinskí policajti budú chcieť obrať o nemalú čiastku peňazí.

Tolerancia alkoholu v jednotlivých krajinách:

 • Maďarsko – 0 ‰
 • Rumunsko – 0 ‰
 • Bulharsko – 0,5 ‰
 • Moldavsko – 0 ‰
 • Podnestersko – 0 ‰
 • Ukrajina – 0 ‰ 
tasting alcohol in Ukraine

Degustácia koňaku na Ukrajine

Počasie

My sme navštívili vyššie uvedené krajiny v strede júla  a teploty sa pohybovali ráno od 10 °C a cez deň to bolo niekedy aj 35 °C. Určite ti odporúčam si pribaliť aj nejaké to termo prádlo a nepremoky (ale o tom už viac v časti oblečenie). Teplejšie oblečenie oceníš hlavne v Rumunských a ukrajinských Karpatoch.

Počasie vo východnej časti Balkánu je od začiatku mája do septembra celkom stabilné – určite budeš mať viac slnečných dní ako upršaných. Horšie je to však v Karpatoch na Ukrajine, kde sa počasie môže meniť veľmi často (z 3 dní sme mali 2 upršané)

Oblečenie (čo si zbaliť na 10 dní?)

Tu je zoznam vecí na oblečenie, ktoré by ti mali v pohode stačiť na 10 dní:

 • 3 x tričko
 • 5 x trenky
 • 4 x ponožky
 • dlhé nohavice
 • krátke nohavice
 • termo bunda
 • termo prádlo
 • rýchloschnúci uterák (ešte ho nemáš? je najvyšší čas si ho kúpiť – ušetríš dosť miesta v kufri)
 • plavky
 • tenisky
 • šľapky
 • nepremoky + návleky na topánky

Nezabudni si zobrať za hrsť pracieho prášku, keby si potreboval niečo preprať!

rain in Ukraine

Dážď na ukrajine

Diaľničné poplatky 

Maďarsko: Cez prejazd Maďarskom si nezabudni kúpiť elektronickú diaľničnú známku. Pre motocykel máš na výber už 2 varianty a to 10 – dňovú známku za cenu 5 € alebo 30 – dňovú za 8 €. Dá sa kúpiť aj na benzínových pumpách pri hraniciach s Maďarskom stačí pri okienku povedať „MATRICA“ a uviesť tvoju ŠPZ.

Maďarskú diaľničnú známku kupujeme cez túto stránku: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/

Rumunsko, Bulharsko: Diaľnice v týchto krajinách nie sú spoplatnené pre motocykle. Ak by si plánoval tieto krajiny navštíviť s autom, musíš mať zaplatenú diaľničnú známku.

Ukrajina: V roku 2018 nemajú spoplatnenú žiadnu cestu, avšak od roku 2019 by tu mal byť zavedený mýtny systém.

Moldavsko, Podnestersko: Nemajú diaľnice a cesty I. triedy nie sú spoplatnené.

Doplňujúce info k Podnestersku: Ak sa rozhodnete navštíviť túto nikým neuznanú krajinu, v júli 2018 to bolo možné z Moldavskej strany len cez hraničný prechod Bender. Čítali sme mnoho článkov o tom,  aké problémy robia pri vstupe, avšak my sme asi za 15 minút prešli hranice a nemali sme vôbec žiadny problém. Na vstup nám boli udelené 10 hodinové víza (víza ti nedajú do pasu, ale dostaneš ich na malom papieriku).

Doklady

Do všetkých krajín okrem Ukrajiny a Podnesterska ti bude stačiť elektronický (nový) občiansky preukaz.

Pokiaľ plánuješ v rámci tripu navštíviť aj Ukrajinu a Podnestersko, budeš potrebovať aj pas.

Od nás si skoro na každej hranici pýtali zelenú kartu a doklady od motorky. Pokiaľ by si šoféroval požičanú motorku, mohol by si sa dostať do situácie, že ťa na hranici otočia (treba si vybaviť splnomocenstvo).

Takže pred cestou si nezabudni skontrolovať platnosť zelenej karty, a či je motorka napísaná na teba!

papers

info

Ďalšie dôležité veci, ktoré musíš vybaviť pred cestou

Aktualizuj si mapy v GPS alebo v mobile, nech sa ti náhodou nestane, že ti  bude chýbať krajina v ktorej momentálne budeš.

Sprav si cestovné poistenie. Nám sa najviac osvedčila poisťovňa AXA – komplexné cestovné poistenie na 10 dní nás stálo 10,5 € na osobu.

Skontroluj si platnosť občianskeho preukazu a pasu, aby si sa vyhol zbytočným problémom na hraniciach.

Pred cestou si daj dobiť všetky batérie (v našom prípade to bolo GOPRO, fotoaparát, a powerbank).

Peniaze

Spolu prejdeš cez 7 krajín, pričom v 6 krajinách je iná mena. My sme to riešili tak, že sme si zobrali so sebou hotovosť 300 € ktorú sme si zamieňali v zmenárňach a ešte sme mali debetnú kartu.

Všetko čo sa bude dať platiť kartou plať kartou! Hotovosť používaj iba v prípade, že neakceptujú kartu.

Rozrátanie nákladov pre 2 osoby:
Benzín: 208 € (pri spotrebe okolo 4,8l)
Ubytovanie: 160 €
Strava (obedy+večere): 132 €
Pivo + nákupy stravy: 33 €
Cestové poistenie: 21 €
Diaľničné poplatky + kompa: 9 €
Suveníry: 11 €

Spolu je to 574 €. Na osobu 287 € – za 10 dňovú dovolenku, na ktorej sme si dopriali úplne všetko. Podrobnejšie info o rozpočte nájdeš v časti Itinerár.

Mapa výletu

Itinerár:

     1. deň – 710 km

Presun cez nudnú maďarskú diaľnicu a po dvoch rokoch opäť Rumunsko.

Oproti poslednej návšteve sme stihli zachytiť tieto zmeny:
– Pojem maximálna rýchlosť v obci neexistuje. Maximalna rýchlosť je obmedzená výkonom vozidla.
– Zaznamenali sme viac kráv na ceste, s jednou sme sa skoro zrazili.
– Množstvo pesov zostáva nezmenené, ale sú agresívnejšie (jeden ma pohrýzol do členku, penu okolo papule nemal takže predpokladáme, že nemám besnotu).
– Príroda je stále úžasná.

Zážitky z dneška: 
– Stávka, či prejdeme celé Maďarsko na jednu nádrž. Prešli sme.
– Navštívili sme Rumunské mesto Hunedoara a v rámci mesta sme si pozreli Corvin castle.
– Spíme v chatrči pod Transalpinou za 9e. rozmery chatrče: 6m2 spolu s terasou. Máme tu aspoň 10 druhov plesní a zatuchlinový smrad ako bonus.

Rozrátanie nákladov na 1. deň:
tankovanie: 49€
obed: 9€
ubytovanie: 9€
Spolu: 67€

Corvin castle Hunedoara
Hrad Corvin v meste Hunedoara, Rumunsko
Corvin castle Hunedoara
Hrad Corvin v meste Hunedoara, Rumunsko
accomodation 1. day - Transalpina
Prvá noc v chatke pod Transalpinou

     2. deň – 570 km

Presunuli sme sa z rumunskej Transalpiny do ,,bulharských hôr,,.

Zážitky z dnešného dňa:
– Na Transalpine nás obkľúčil gang oslov. Nič sme pre nich nemali a patrične nám to dali pocítiť. Skoro zhodili motorku a Aďkinú rukavicu sme vyťahovali jednému z papule.
– Pochopil som, prečo výstavba diaľnice trvá tak dlho-Rumuni vlastne žiadne diaľnice nepotrebujú, pretože cesta po okresných cestách trvá rovnako dlho ako po diaľnici.
– Pokúšali sme sa vtesnať parlament v Bukurešti na fotku bez toho, aby sme použili panoramu – podarilo sa.
– Lacovi sa splnil sen – spíme v ,,bulharských horách,,

Rozrátanie nákladov na 2. deň:
tankovanie: 29€
obed: 6€
večera: 2€
ubytovanie: 20€
Spolu: 57€

Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Transalpina, Romania
Transalpina, Rumunsko
Palace of Parliament - Bucharest
Budova parlamentu v Bukurešti, Rumunsko
Palace of Parliament - Bucharest
pred Budovou parlamentu v Bukurešti, Rumunsko

     3. deň – 312 km

Z „bulharských hôr“ sme sa presunuli do jedného z najznámejších letovísk Bulharska na Slnečné pobrežie.

Zážitky z dneška:
– Ráno sme prešli horský prechod Shipka a navštívili sme pamätník Buzludzha (ufo).
– Stretnutie s ostatnými členmi výletu.
– Sme v najjužnejšom bode tohto mototripu.
– Návšteva pláže a večerné kúpanie v bazéne.

Rozrátanie nákladov na 3. deň:
tankovanie: 19€
obed: 12€
nákup: 10€
ubytovanie: 38€
Spolu: 79€

Buzludzha, Bulgaria
komunistický pamätník Buzludzha, Bulharsko
Buzludzha, Bulgaria
komunistický pamätník Buzludzha, Bulharsko
Buzludzha, Bulgaria
komunistický pamätník Buzludzha, Bulharsko
Buzludzha, Bulgaria
komunistický pamätník Buzludzha, Bulharsko
Shipka pass
horský prechod Shipka, Bulharsko
Sunny beach, Bulgaria
Slnečné pobrežie, Bulharsko
Sunny beach, Bulgaria
Slnečné pobrežie, Bulharsko
Sunny beach, Bulgaria
Slnečné pobrežie, Bulharsko

     4. deň – 536 km

Dnes sme prešli z Bulharska cez rumunský vidiek cez malý kúsok Moldavska až na Ukrajinu (spolu 3 hranice, 4 krajiny).

Zážitky z dneška:
– Na ukrajinských hraniciach sme strávili 1,5 hod. Prešli sme šiestimi nezmyselnými kontrolami (krížová kontrola). Colník mal 3 promile a po 3. členovi výpravy si stále nepamätal našu štátnu príslušnosť.
– Bývame v polorozpadnutom dome v meste Izmajil s wifi bez hesla a s klimatizáciou bez ovládača. Ubytovaní sme v pofidérnej štvrti, kde nevieme, či motorky nechce prenajímateľka speňažiť.
– Je to tu neskutočne lacné, plná igelitka jedla a piva za 5e.
– V Rumunsku sme museli využiť kompu (výstavba mostu by zrušila kompový biznis) – kompa išla z dedinky Smârdan do mesta Brăila.
– Rýchlostná cesta na Ukrajine bola šotolina (v roku 2019 už bude spoplatnená).

Rozrátanie nákladov na 4. deň:
tankovanie: 31€
obed: 12€
kompa: 4€
večera: 10€
ubytovanie: 12€
Spolu: 69€

somewhere in Romania
na cestách v Rumunsku
somewhere in Romania
na cestách v Rumunsku
ferry boat Braila, Romania
kompa v meste Braila, Rumunsko
ferry boat Braila, Romania
kompa v meste Braila, Rumunsko
Ukraine countryside
Ukrajinský vidiek
Ukraine highway
Ukrajinská "diaľnica"

     5. deň – 265 km

Presunuli sme sa do európskeho Miami (Odesa).

Zážitky z dneška: 
– Motorky sme ráno našli.
– Odhodlali sme sa odbočiť na cestu II. triedy. Na Ukrajine je to vždy obrovská chyba! Viď foto. 
– Cesta bola v tak zlom stave, že sme radšej využili cestu v poli. Rovnako ako ostatné autá a kamióny.
– Jeden z členov skontroloval kríky pri ceste. Skoro sme ho nenašli.
– Poobede sme dorazili do mesta Odesa, kde sme najprv navštívili vojenské múzeum (Memorial of Heroic Defense) a večer sme obzreli centrum mesta, Potemkinove schody a rôzne pamätníky.

Rozrátanie nákladov na 5. deň:
tankovanie: 11€
obed: 11€
nákup: 3€
ubytovanie: 26€
Spolu: 51€

Ukraine accommodation
Ubytovanie v meste Izmail, Ukrajina
II. class road in Ukraine
Cesta II. triedy na Ukrajine
II. class road in Ukraine
Cesta II. triedy na Ukrajine
Memorial of Heroic Defense of Odessa
Vojenské múzeum v Odese, Ukrajina
Memorial of Heroic Defense of Odessa
Vojenské múzeum v Odese, Ukrajina
Monument to Catherine the Great and Founders of Odessa
Monument to Catherine the Great and Founders of Odessa
Potemkin Stairs, Odessa, Ukraine
Potemkinove schody, Odesa, Ukraine
somewhere in Odessa, Ukraine
Odesa, Ukrajina

     6. deň – 290 km

Dnes sme vyrazili z Odesi smerom na moldavský vidiek. Podarilo sa nám dostať aj do Podnesterska. Bolo to dokonca omnoho jednoduchšie ako na Ukrajine (za 15 min sme boli vybavení a nepotrebovali sme žiadne poistenie).

Zážitky z dneška:
– v Podnestersku prevláda značka Sheriff – syn bývalého prezidenta Podnesterska sa považuje za tichého spoločníka značky Sheriff (majú hlavne benzínky, futbalový klub, televíziu, mobilného operátora, hypermarkety a mnoho ďalšieho)
– Užili sme si cesty II. triedy v Moldavsku.

– Prešli sme sa po námestí v Tiraspole.
– Moldavci sú neskutočne priateľskí a užívajú si prítomnosť motorkárov v krajine – na ceste vždy idú po krajnici, trúbia a kývajú.
– Bývame v hoteli v hlavnom meste Moldavska Kišiňov. Hotel v ktorom bývame v minulosti neslúžil zrovna na šachové turnaje – na rovinu bol to bordel.

Rozrátanie nákladov na 6. deň:
tankovanie: 14€
obed: 4€
večera: 10€
nákup: 5€
ubytovanie: 17€
Spolu: 50€

Romania - Moldavia border
Hranica Rumunsko - Moldavsko
II. class road in Ukraine
Cesta 2. triedy v Moldavsku
Transnistria
prevládajúca značka v Podnestersku
Lenin-sculpture, Tiraspol, Transnistria
socha Lenina v Tiraspole, hl. mesto Podnesterska
Chișinău
Kišiňov, hl. mesto Moldavska
Chișinău
Kišiňov, hl. mesto Moldavska

     7. deň – 410 km – TOP deň

Presunuli sme sa z moldavského Kišiňova do ukrajinských Karpát.

Zážitky z dneška:
– Už sme tu ako doma, máme ukrajinskú simkartu, dobili sme si kredit.
– Ukrajinský pánko na Lade na benzínke sa ponáhľal. Tak sme ho pustili a spadla nám pri tom motorka. Keď to videl, dotankoval, poďakoval a radšej ušiel.
– Slečne v moldavskej reštaurácii sme nechali 60 lei (3€) sprepitné. Myslela si, že sme sa pomýlili a keď zistila že nie, mala slzy radosti v očiach.
– Myslíme si, že nás už dávajú v moldavských správach. Všetci kývajú, trúbia a policajti nás kamerujú (na mobil) a uhýbajú nám pri 107km/h vysmiati. Sú úplne super.
– Poriadne sme zmokli, krátery na ceste potrápili motorky, ale bývame v krásnom domčeku v mestečku Kosiv s nádherným výhľadom na Karpaty
– Na ukrajinských hraniciach sme dali rekord – 20 min, colník mal pri búdke zajaca v klietke.
– Mali sme 8 pív, 6 koňakov, 6 x pirohy, 3 x rezeň s hranolkami, 2 x palacinky, 1 x zmrzlina za 800 hrivien (cca 26€)
– Vonku lialo tak sme si zobrali Taxi – Ladu. Cenu sme dohodli na 50 hrivien. 6 osôb + šofér. Dvaja + šofér vpredu a štyria vzadu. Lacovi šoférovať taxikár neodporúčal kvôli nerovnostiam na vozovke. Hotel máme na kopci po šotolinovej rozbitej ceste. Občas sme aj nešúchali spodok Lady. Nechali sme mu 100 hrivien za zážitok dňa. 

Rozrátanie nákladov na 7. deň:
tankovanie: 13€
obed: 10€
večera: 7€
ubytovanie: 15€
Spolu: 45€

somewhere in Moldavia
na cestách v Moldavsku
accommodation 7. night
Ubytovanie v mestečku Kosiv
accommodation 7. night
Ubytovanie v mestečku Kosiv
rain in Ukraine
Dážď na Ukrajine
accommodation 7. night
Ubytovanie v mestečku Kosiv
tasting alcohol in Ukraine
Degustácia koňaku na Ukrajine

     8. deň – 310 km

Dnes sme sa presunuli z mestečka Kosiv cez Karpaty až sme dorazili na zakarpatskú Ukrajinu.

Zážitky z dneška:
– Odporúčame zastaviť pred tabuľou STOP CONTROL. Môže to vyjsť draho.
– Naučili sme sa kľučkovať medzi krátermi. Dnes celý deň lialo, takže sme len hádali, ktorý kráter je hlbší.
– Červená na železničnom priecestí neplatí.
– Červenej vytunenej Simce pri akcelerácii urvalo kapotu – šoféra to nerozhodilo, išiel ďalej.

Rozrátanie nákladov na 8. deň:
tankovanie: 10€
obed: 3€
suveníry: 4€
večera: 9€
ubytovanie: 10€
Spolu: 36€

somewhere in Ukraine
Ukrajinské karpaty
somewhere in Ukraine
Ukrajinské Karpaty
somewhere in Ukraine
Ukrajinské karpaty

     9. deň – 470 km

Dnes ráno sme sa rozlúčili s ostatnými a pokračovali sme sami. Presunuli sme sa zo zakarpatskej Ukrajiny na Slovensko. Žiaľ, na Domaši lialo, tak sme pokračovali na Liptov.

Zážitky z dnešného dňa:
– Aďke som ukázal, že na východe predsa len niečo je.
– Ťažko sa nám zvyká na dodržiavanie rýchlosti na Slovensku.
– Prvý krát počas výletu kempujeme – rovno pod Tatrami v Liptovskej Kokave. Teraz už nemôžeme povedať, že nám kempové vybavenie zaberalo toľko miesta zbytočne. 

Rozrátanie nákladov na 9. deň:
tankovanie: 10€
obed: 11€
suveníry: 7€
večera: 4€
ubytovanie: 13€
Spolu: 45€

camping, Liptovská Kokava, Slovakia

kempovanie v Liptovskej Kokave, Slovensko

     10. deň – 270 km

Bolo nádherné počasie, tak sme sa vybrali na horský priechod Huty a až potom domov.

Rozrátanie nákladov na 10. deň:
tankovanie: 22€
obed: 12€
Spolu: 34€

camping, Liptovská Kokava, Slovakia
kempovanie v Liptovskej Kokave, Slovensko
Huty pass
Horský prechod Huty, Slovensko
Huty pass
Horský prechod Huty, Slovensko

Spolu za 10 dní sme prešli 4134 km, navštívili sme 7 krajín a celé nás to vyšlo iba 287 € na osobu.

Pokiaľ ťa zaujímajú naše výlety na motorkách a nechceš aby ti unikol nový článok, poprípade máš nejaké otázky ohľadom cesty alebo by si sa chcel s ostatnými podeliť o tip na moto výlet neváhaj sa pridať do našej motorkárskej skupiny na FB (motorkárska skupina, ktorá sa venuje len tipom na moto výlety):

Moto výlety – Pobaľ sa ideme.sk – rady a tipy

Huty pass

Horský prechod Huty, Slovensko

Facebook Comments

Ďaľšie vychytávky